SEO optimizacija

 • Konkurencinė rinkos analizė

 • Tinklapio SEO auditas

 • Vidinė SEO optimizacija

 • Išorinė SEO optimizacija

 • SEO rezultatai

Kodėl SEO optimizacija yra aktualus Jūsų verslui?

Tinkamai atliekamas SEO optimizacijos procesas:

 • Didina pardavimus;
 • Gali padidinti vartotojų srautus kelis ar keliasdešimt kartų;
 • Atves į Jūsų tinklapį tikslinius vartotojus – potencialius pirkėjus/paslaugos vartotojus;
 • Didins Jūsų prekės ženklo žinomumą;
 • Suteiks konkurencinį pranašumą Google paieškoje;

Kas yra SEO optimizacija?

SEO optimizacija (angl. Search Engine Optimization) – tai  procesas, kurio metu yra didinamas tiklsinis srautas iš Google paieškos. Analizuojamos populiariausios paieškos užklausos ir ištiriama, ko labiausiai ieško vartotojai, kokius raktinius žodžius naudoja rašant tekstą užklausos langelyje. Pagal nustatytus raktinius žodžius yra optimizuojamas tinklapio turinys, struktūra ir kodas.

Sėkmingi SEO optimizacijos rezultatai atrodo taip:

Pateikdami realius pavyzdžius naudojome mūsų kliento duomenis, kurie grafike pateikti nuo 2012 m. sausio mėn., kuomet pradėjome bendradarbiauti. Matome nuolatinį,srauto iš organinės paieškos augimą. Veikla buvo pradėta turint ~7 000 sesijų svetainėje per savaitę iš Google organinės paieškos, sėkmingai dirbant ir padedant jiems augti 2013 metų gale jau buvome pasiekę ~38 000 vartotojų kiekį per savaitę iš Google organinės paieškos.

Seo optimizacija

Nauda akivaizdi: žinomumo padidėjimas, tinklapio lankomumo padidėjimas, pasitikėjimas Google paieškos rezultatais, pastovumas, nes sugrįžtančiųjų lankytojų į svetainę vis daugėjo.

 

Norite gauti individualų pasiūlymą?

Tiesiog susisiekite su mumis +370 699 69 953

 

GAUKITE PASIŪLYMĄ

Pavyzdys nr. 2

SEO optimizacijos procesas

Įdomūs faktai apie SEO optimizaciją:

 • Beveik 75% interneto vartotojų neaplanko antro paieškos rezultatų puslapio. Apie 70% vartotojų vengia mokamos Google reklamos.
 • 18% procentų paspaudimų Google paieškoje tenka pirmąjam paieškos rezultatui, 10% antrajam ir 7% trečiajam. Panašios tendencijos įžvelgiamos ir kituose paieškos varikliuose Yahoo ir Bing.
 • Google paieškos sistema yra populiariausia pagal naudojimą pasaulyje. Per Google paiešką yra atliekama 60-70% viso pasaulio paieškų.

SEO optimizacijos proceso dėka Jūsų svetainė internete bus matoma 24 valandas per parą!!

SEO optimizacijos tikslas reitinguoti svetainę paieškos sistemose  (Google, Yahoo, Bing, Yandex), kuo aukštesnėje paieškos rezultatų pozicijoje pagal aktualius raktinius žodžius. Taip į tinklapį patenka tikslinis srautas, kuris konvertuojasi – atlieka tinklalapyje numatytus apsilankymo tikslus: vykdo pirkimą, užsiprenumeruoja naujienlaiškį, užpildo kontaktų formą.

Remiantis atliktų tyrimų duomenimis ~75%, interneto vartotojų prekių ar paslaugų ieško per Google. 9 iš 10 interneto vartotojų peržiūri tik pirmajame Google paieškos puslapyje pateikiamus rezultatus.  Didžiausia tikimybė pritraukti didesnį skaičių vartojų ir aplenkti konkurentus – REITINGUOTIS AUKŠTESNĖSE POZICIJOSE.

SEO optimizacija yra ilgalaikis procesas, todėl svetainės pozicijos Google paieškoje ir srautas į tinklapį išlieka ilgą laikotarpį. Jeigu lyginsime SEO ir Google Adwords rezulatatus, SEO optimizavimas suteikia ilgalaikį rezultatą, tuo tarpu Google adwords rezultatai dingsta vos nustojus vykdyti reklamos kampanijas.

Kaip vyksta SEO procesas?

Prieš pradedant atlikti SEO optimizaciją išsiaiškinami Jūsų poreikiai. Pagal jūsų veiklos specifiką analizuojama situacija rinkoje, įvertinamos Jūsų pozicijos bei parenkama tikslingiausia SEO oprtimizacijos strategija.

SVARBIAUSIA – išsiaiškinti tikslus, kurių sieksime kartu, todėl pačioje darbų pradžioje išsiaiškinsime:

 • Kaip matuosime SEO optimizacijos rezultatus, kokius tikslus vartotojai turi įvykdyti apsilankę tinklapyje;
 • Tinkamai įsigilinę į verslo specifiką, nustatysime Jūsų verslo nišos konkurencingumą Google paieškoje;
 • Įvertinsime Jūsų tinklalapio vidinės ir išorinės optimizacijos lygį;
 • Įvertinsime Jūsų pozicijas;
 • Naudodami teisingas priemones parinksime optimalius raktažodžius;
 • Pasiūlysime optimaliausius SEO optimizacijos sprendimus bei sudarysime ilgalaikį veiksmų planą.

Vidinis optimizavimas

Vidinė tinklalapio SEO optimizacija angl. On-site optimization yra viena iš seo proceso dalių. Vidinės optimizacijos metu tinklalapis parengiamas taip, kad Google paieškos robotai jį galėtų lengvai nuskaityti – įvertinti elementus. Vykdant ilgalaikius SEO darbus vidinės optimizacijos darbai taip pat tampa tęstiniais. Visų pirma dėl to, kad Google nuolatos atnaujina savo algoritmus, antra – reikia reaguoti į konkurencinius pokyčius  Google paieškoje, norint reitinuotis geriau nei konkurentai.

Vidinės tinklalapio optimizacijos dalys:

 • Tinklalapio elementų optimizacija – jos metu netik išanalizuojamas tinklalapio kodas, bet ir atliekama analizė, kurios tikslas nustatyti, kokių elementų jūsų tinklapiui trūksta, kokius elementus reikia tobulinti ar pašalinti, kad tinklapis būtų pritaikytas prie naujausių Google paieškos algoritmo kriterijų.
 • Meta duomenų optimizavimas. Ši vidinės optimizacijos dalis prasideda nuo raktinių žodžių analizės, kurios metu parenkamos tikslinės frazės, labiausiai atitinkančios tinklapio puslapių tematiką. Sekančio etapo metu, gauti duomenys yra naudojami optimalioms puslapių meta žymoms suformuoti.
 • Vidinių nuorodų struktūros optimizavimas.  Šio etapo metu analizuojama, kaip Google paieškos algoritmas mato Jūsų tinklalapio nuorodų struktūrą. Vidinės nuorodos tinklalapyje turi būti išdėstytos hierarchine tvarka, kad puslapiams būtų teisingai perduodama SEO vertė.
 • Tinklalapio turinio optimizavimas.  Įvertinama tinklalapio turinio kokybė. Poreikiui esant, atliekami tinklalapio turinio papildymai/pakeitimai. Tinklalapio turinys yra papildomas informacija atsižvelgiant į jūsų verslo sritį ir vartotojų paieškų tendencijas.

Atliekant vidinę SEO optimizaciją visada atsižvelgiame į naujausias Google tendencijas. Visus pakeitimus tinklapyje atliekame tik po nuodugnių analizių, taikome tik patikrintas technologijas, kurios veikia ir neprieštarauja Google gairėms.

Apie vidinę SEO optimizaciją rašo moz.com: https://moz.com/learn/seo/on-page-factors

Išorinis optimizavimas (Off-Site / Off-Page Optimization) yra itin svarbi SEO optimizacijos dalis. Pagrindinis išorinės optimizacijos tikslas – kurti kokybiškas atgalines nuorodas į tikslinį tinklapį naudojant tinkamus raktinius žodžius. Itin svarbu į savo tinklapį surinkti, kuo daugiau nuorodų, tačiau svarbiausia pasirinkti tokias nuorodas iš svetainių, kurių tematika ir turinys yra panašus į Jūsų svetainės.

IŠORINIĖ SEO OPTIMIZACIJA SUSIDEDA IŠ:

 • Nuorodų tinklelio plėtimas į autoritetingus interneto šaltinius;
 • Nuorodų tinklelio pėtimas  interneto svetainėse/portaluose;
 • SEO straipsnių;
 • Antro ir trečio lygio nuorodų tinklelio stiprinimo;
 • Susijusių socialinių tinklų autoriteto stiprinimas nuorodomis.

Plačiau apie išorinę SEO optimizaciją galite sužinoti čia: https://moz.com/beginners-guide-to-seo/growing-popularity-and-links

Vienas iš geriausių rodiklių bandant suprasti Google ir kitų paieškos sistemų reitingavimo principus –  matuoti šiuos kriterijus:

PA (ang. Page Authority) – tinklapio autoritetas arba trumpiau tariant svetainės puslapio įvertinimas paieškos rezultatuose. Šis rodiklis yra pateikiamas remiantis MOZ sistema. Tinklapio autoritetas parodo svetainės poziciją lyginant su kitomis konkuruojančiomis svetainėmis. Svetainės autoritetas priskiriamas kiekvienam puslapiui ar subdomenui atskirai. Kuo aukštesnis puslapio autoritetas, tuo aukštesnė svetainės pozicija paieškos rezultatuose. Matuojama skalėje nuo 1 iki 100. 0 – mažas puslapio autoritetas, 100 – didelis.

DA (ang. Domain Authority) – domeno (interneto adreso) autoritetas. Šis rodiklis yra pateikiamas remiantis MOZ sistema. DA analizuoja atgalinių nuorodų sudėtį t.y. kokio tipo ir lygio yra duomenų nuorodos ir kiek yra nuorodų, vertina puslapį nepriklausomai nuo puslapio turinio. Svetainė yra lyginama su kitomis konkuruojančiomis svetainėmis. Dažnai yra įvardijama, kad vienas iš pagrindinių faktorių, kuris lemia DA įvertinimą yra domeno amžius, taip pat populiarumas ir tinklapio dydis. Matuojama skalėje nuo 0 iki 100. 0 – prastas autoritetas , 100 – geras.

Lokalioji SEO optimizacija:

Google vis labiau pradeda orientuotis į lokalizuotų rezultatų pateikimą t.y., stengiasi vartotojui pateikti rezultatus iš tos vietovės kurioje jis ieško. Lokalios paieškos rezultatai pagal raktinį žodį „siuksliu isvezimas“:

Paieškose iš paslaugų, aptarnavimo, medicinos, pramogų, apsipirkimo sričių labai dažnai pateikiami lokalizuoti rezultatai, kurie tradicinius paieškos rezultatus nustumia žemyn gaudami daugiau paspaudimų.

Lokalioji seo optimizacija

Lokalioje paieškoje atvaizduojami dviejų tipų rezultatai:

a)      Vietiniai rezultatai iš paieškos vietos;

b)      Rezultatai šalies mastu.

Jeigu esate mažo verslo savininkas lokalioji paieška Jums suteiks galimybę konkuruoti su rinkos „gigantais“ ir juos aplenkti.

Lokaliosios SEO optimizacijos metu atliekami veiksmai:

 • Sukuriamas ir optimizuojamas Google Plus vietinio verslo puslapis;
 • Formuojamas NAP (Name Phone Adress) skaičius internete;
 • Didinamas Mentions/Citations (prekės ženklo paminėjimai) kiekis atitinkamuose šaltiniuose;
 • Pateikiamos rekomendacijos Google Plus apžvalgų/įvertinimų gavimui;
 • Pritaikomas Schema.org kodo naudojimas;
 • Pateikiamos rekomendacijos aktyvaus Google Plus puslapio palaikymui.

Jeigu esate mažo verslo savininkas – mes galime Jums padėti!!!

Apie SEO optimizaciją rašo pasaulinis paieškos sistemų marketingo lyderis: https://moz.com/beginners-guide-to-seo

Norite gauti individualų pasiūlymą?

Tiesiog susisiekite su mumis +370 657 13355

 

GAUKITE PASIŪLYMĄ