Kas yra tinklapio SEO auditas

SEO auditas

SEO auditas, tai lyg svetainės sveikatos apžiūra, patikra, kurios metu nustatoma kokias problemas turi tinklapis. ar jis techniškai tvarkingas. Audito metu išsiaiškinama kokios yra stipriosios ir silpnosios pusės, kurias reikia tvarkyti, pašalinti ar tobulinti, kad netrukdytų iškilti paieškų sistemų pozicijose.

SEO auditas – interneto svetainės analizė susidedanti iš dviejų dalių:

 • Vidinė tinklalapio analizė, kurios metu yra analizuojamas tinklapio programino kodo, vidinių tinklapio elementų, tinklapio struktūros atitikimas Google paieškos gairėms.
 • Išorinė atgalinių nurodų analizė, kurios metu yra analizuojami kliento ir konkurentų atgalinių nuorodų tinklai.

SEO auditas yra būtinas jeigu:

 • kuriama nauja interneto svetainė;
 • atnaujinama jau esama svetainė;
 • svetainė gavo Google nuobaudą;
 • svetainė turi kokybišką turinį, struktūrą, tačiau tinklapis nėra pritaikytas tam tikriems ranktiniams žodžiams.

Didžiajai daliai sėkmingai veiklą vykdančių mūsų klientų SEO auditas sutaupė lėšų ir laiko, nes leido priimti teisingus sprendimus, kurie pritraukė naujus lankytojus bei padidino gaunamą pelną.

demo

SEO tinklapio audito metu
aprėpiami tokie
faktoriai, kaip:

 • Ar tinklapio puslapiai yra tvarkingi ir tinkamai indeksuoti paieškų sistemų.
 • Techninių SEO klaidų puslapyje aptikimas ir identifikavimas.
 • Tinklapio matomumas paieškų sistemose.
 • Ar naudotojai apsilankę puslapyje randa, tai ko ieškojo paieškoje.
 • Serverio veikimo, tinklapio kodų, bei užkrovimo greičio analizė.
 • Tinkamų raktažodžių tyrimas
 • Svetainėje esančių nuorodų kokybė ir kiekis.
 • Svetainės meta duomenų analizė.
Vidinis SEO

Kiekvienas verslininkas nori, kad būtent jo svetainė būtų pačiose aukštumose, gerai visiems matoma ir nuolat gausi klientų. Norint, kad taip ir būtų svarbu ne tik pasirūpinti, kad svetainė atitiktų visus keliamus Google paieškos normatyvus, bet ir daryti konkurentų analizę, bei juos aplenkti, pasirinkti tinkamą įgyvendinimą strategiją. Paieškos sistema Google reitinguodama tinklapius naudoja daugiau, kaip 200 skirtingų faktorių, kurie lemia tinklapio poziciją. Būtent SEO auditas ir padeda pastebėti, įžvelgti ir suprasti esamas problemas, apie kurias galbūt niekada nesusimąstėte. Yra dažnai keletas pasikartojančių klaidų, kurias žmonės daro bandydami patys sukurti kokybišką svetainę. Ištaisius kiekvieną tokią klaidą artėjama prie tikslo ir geresnių pozicijų paieškos sistemose.

Kodėl reikia atlikti
svetainės auditą?

Atlikus SEO auditą bus galima suprasti, kokio dabartinė svetainės būklė, kokios pozicijos užimamos, bei kokios realios galimybės konkuruoti su kitais panašiais verslais. Išsiaiškinama ar svetainė neturi nuobodaudų iš Google, nes jų pašalinimas yra tikrai ilgai ir sudėtingas darbas, todėl svarbu, tai identifikuoti kuo greičiau ir pradėti tinkamai su tuo dirbti.

Vienas iš stambiausių paieškos variklių Google dažnai keičia principus pagal, kuriuos reitinguoja savo puslapius, todėl siekiant išlaikyti svetainę, kaip konkurencingą tarp konkurentų svarbu jos lankstumas optimizavimo atžvilgiu.

Nereikėtų stebėtis, jei prieš keletą metų atiktas SEO jūsų svetainei nebeneša naudos, o pozicijos krenta. Anksčiau efektyvios buvusios ir naudą nešusios strategijos dažnu atveju ne tik, kad nebeteikia naudos, tačiau net ir kelia žalos jūsų svetainei. Todėl svarbu periodiškai stebėti esamą svetainės būklę, bei optimizuoti pagal naujausius kriterijus ir pasikeitimus.

Vidinis SEO

Kaip atliekamas
SEO auditas?

SEO audito metu yra sudaromas sąrašas su punktais, kuriuos reikia išanalizuoti, ištirti bei aprašyti. Todėl specialistas atliekantis auditą atsižvelgdamas į visus punktus atidžiai išnaršo visą svetainę, dažniausiai pačiam to padaryti neįmanoma, tad naudojamos specialios programos ir įrankiai, padedantys skenuoti visą puslapį, nieko nepraleidžiant. Tuomet identifikuojamos esamos problemos, formuluojamos rekomendacijos ir patarimai spręsti problemoms, aptariama ką reikėtų pakeisti ar patobulinti siekiant pakilti aukščiau paieškos sistemose.

Vidinis SEO

SEO auditą sudaro:

demo

Tinklapio pritaikymo paieškos sistemoms analizė, įvertinimas, išvados ir konkretūs tinklapio elementų pritaikymo paieškai pavyzdžiai.

Detali raktinių žodžių analizė ir pritaikymo optimizacijai pavyzdžiai.

Tinklapio turinio, struktūros, kodo analizė ir pavyzdžiai su konkrečiais pakeitimais.

Rekomendacijos svarbiausių puslapių pritaikymui paieškos sistemoms į kurias įeina rekomendacijos: meta title‘ams, h1 antraštėms, raktinių žodžių panaudojimui, turinio optimizavimui.

Tinklapio išorinių nuorodų analizė, po kurios pateikiamos visos atgalinės nuorodos, kurias turi tinklapis, atgalinių nuorodų tekstų panaudojimas.

Pagrindinių konkurentų atgalinių tinklų analizė. Pateikiamos visos konkurentų atgalinės nuorodos ir rekomendacijos kaip plėtoti atgalinių nuorodų tinklą, kad pralenktumėte savo konkurentus.

Audito aptarimas susitikimo metu.

Atsakymai į Jūsų klausimus

Kas yra SEO?

SEO, tai optimizavimas paieškos sistemoms (angl. Search Engine Optimisation).

SEO susideda iš vidinio SEO ir išorinio SEO.

Kas yra SEO optimizacija?

SEO paslaugos tai procesas, kuris yra orientuotas į tikslinių vartotojų – potencialių pirkėjų, pritraukimą per Google paieškos sistemą, tiesiai į Jūsų tinklapį.

Kodėl mums reikia SEO?

Didžiausia tikimybė būti pastebėtiems paieškos sistemose – būti pirmame paieškos rezultatų dešimtuke. Toks ir yra SEO tikslas – iškelti pozicijas kuo aukščiau. SEO padės potencialiems klientams lengviau rasti būtent Jus.

Po kiek laiko jau matosi rezultatai?

Rezultatai paprastai pradeda matytis nuo 2 savaičių iki 2 mėnesių laikotarpyje.

Kokios mano tinklapio SEO pozicijos?

Pozicijas galite patikrinti paspaudę ant nuorodos SEO pozicijų tikrinimas.

Kokie darbai įeina į SEO optimizaciją?

SEO darbai paprastai susideda iš vidinės ir išorinės optimizacijos. Vidinės optimizacijos metu pateikiame rekomendacijas programavimo pakeitimams ar korekcijoms, kuriame seo tekstus tinklapyje, optimizuojame puslapių pavadinimus, antraštes, paveikslėlių tekstus ir kt. Išorinės optimizacijos metu plečiame Jūsų svetainės atgalinių nuorodų tinklą kokybiškomis nuorodomis.

Kaip matuojami SEO rezultatai?

SEO rezultatus matuojame, srauto ir konversijų prieaugiu iš Google paieškos, raktinių žodžių iškėlimu į pirmąjį paieškos puslapį.

Kaip dažnai teikiamos SEO ataskaitos?

SEO ataskaitas teikiame kas mėnesį. Poreikiui esant darome išplėstines ataskaitas.

Klientų atsiliepimai

Baltic Travel Service

Džiaugiamės, jog turime partnerius, kuriais pasitikime ir kurie efektyviai pasiekia užsibrėžtų tikslų. Puikūs rezultatai kuria pasitikėjimą ir užtikrina ilgalaikį bendradarbiavimą.

Esame patenkinti aiškia komunikacija, teikiamomis SEO paslaugomis ir gebėjimu prisitaikyti prie poreikių dirbant su prekės ženklais BTS.LT, Aviabilietai.lt ir kt.

— Laurynas Keršys Baltic Travel Service, UAB
BRC

Rinkdamiesi SEO paslaugų teikėją bendravome su skirtingomis agentūromis. Svarbiausia buvo atrasti partnerį, kuris sugebėtu aiškiai paaiškinti problemas bei padėtų nusibrėžti tikslus link kurių ir judėtume kartu. SEOneta, o tiksliau Justinas, su kuriuo bendraujame visais SEO klausimais padeda suprasti kas vyksta, koks progresas buvo padarytas, bei kokia kryptimi turėtume judėti toliau. Labai džiaugiamės bendradarbiavimu ir pasiektais rezultatais. SEOneta - tikri savo srities profesionalai!

— Greta Bimbaitė UAB "Baltijos Realizacijos Centras"
Norameda

Bendradarbiaujame su Seoneta jau nuo 2015 metų, - tik jų svaraus indėlio dėka mūsų e-parduotuvė www.GudrucioVaistine.lt pasiekė puikių rezultatų, kurie ir toliau nuolat auga. Esu labai patenkintas puikiu ir konkrečiu bendravimu, labai profesionaliomis ir išsamiomis nuveiktų darbų apžvalgomis, komentarais, galimybe visada gauti aiškų atsakymą į rūpimus klausimus, pasikonsultuoti bei aptarti ateities planus.

Išplėtėme mūsų bendradarbiavimą ir į kitas rinkas, - Latvijoje Seoneta rūpinasi Gudručio Vaistinės Latviškos versijos www.gudrinieku-aptieka.lv pozicionavimu – čia labai greitai pasiekėme puikių rezultatų kurie greitai realizavosi pardavimuose prilygstančiuose Gudručio Vaistinės pardavimams Lietuvoje. Neįsivaizduoju tolesnio mūsų augimo be tokio puikaus partnerio kaip Seoneta – galiu nuoširdžiai bet kam rekomenduoti

— Arvydas Norvaišas UAB „Norameda“
Vision Express

Tai vieni iš partnerių, kuriuos ramia širdimi rekomenduočiau visiems, ieškantiems SEO specialistų pagalbos. Profesionalumas, lankstumas ir greita reakcija, argumentuoti pasiūlymai, laiku padaryti darbai - geriausias Seonetos komandos apibūdinimas. Bet man labiausiai imponuoja tai, kad sudėtingoje pandemijos sukeltoje situacijoje Seonetos komanda pasirodė kaip tikri PARTNERIAI - supratingi, kantrūs ir padedantys. Tikrai ne visi taip elgiasi šiais laikais, todėl vertinu mūsų bendradarbiavimą, kuris, tikiuosi, truks dar ne vienerius metus.

— Aušra Radzevičienė UAB "Vision Express"