Nesvarbu, ar esate naujokas SEO srityje, ar patyręs ekspertas, SEO tinklaraščiai yra vienas vertingiausių jums prieinamų išteklių. Agentūros, profesionalai ir įmonės seka bei prenumeruoja SEO tinklaraščius, kad sužinotų karščiausias industrijos naujienas, pažangius metodus ir kt..

„Semrush“ dalijasi savo atrinktais geriausiais SEO tinklaraščiais ir keleta metrikų, kurias pateikia Domain Overview tool. O kažką naujo atras kiekvienas – tiek pagal skirtingą įgūdžių lygį, tiek, kur šiandien fokusuojasi SEO procese. Naršykite toliau!

1. The Semrush Blog

Semrush Blog

Jei „Semrush“ tinklaraštyje esate naujokas – ten skelbiamos industrijos naujienos, duomenų tyrimai ir išsamios instrukcijos, skirtos įvairaus lygio skaitytojams.

Pagrindinis dėmesys skiriamas aukštos kokybės faktinio turinio kūrimui, apimančiam daugybę galimų SEO temų, įskaitant SEO mokymąsi, raktinių žodžių tyrimą, techninį SEO ir nuorodų kūrimą.

Taip pat pateikiama daug įžvalgų apie kitus pagrindinius skaitmeninės rinkodaros aspektus, tokius kaip turinio rinkodara, mokamos žiniasklaidos priemonės bei socialiniai tinklai.

SEO TINKLARAŠČIAI PRADEDANTIESIEMS

Jei dar neteko susidurti su SEO – pradėkite nuo paprastų tinklaraščių, kurie apima pagrindus su aiškiais ir lengvai sekamais įrašais pradedantiesiems.

2. StudioHawk SEO Blog

StudioHawk Seo blog

Šio apdovanojimus pelniusio SEO tinklaraščio tikslas – padėti pradedantiesiems suprasti SEO pasaulį. Nors tinklaraštis skirtas verslo savininkams, SEO profesionalai taip pat gali rasti įkvėpimo ir naujienų. „Studiohawk“ apima daugybę SEO temų, įskaitant turinio kūrimą, svetainės pagrindus ir techninį SEO. Perskaitykite, jei norite draugiško, nuoseklaus požiūrio į SEO mokymąsi.

3. Mangools Blog

„Mangools“ skiria savo tinklaraštį pradedantiesiems ir mažoms įmonėms, norinčioms sukurti SEO draugišką svetainę. Čia tikėkitės pranešimų apie paieškos variklius, raktinių žodžius, atgalines nuorodas, puslapio SEO ir kt. Kiekvienas įrašas yra prieinamas ir parašytas paprasta kalba, kuri suteikia skaitytojams galimybę drąsiai tyrinėti SEO.

4. Backlinko

Brian Dean „Backlinko“ tinklaraštis yra populiarus tiek tarp SEO profesionalų, tiek tarp skaitmeninės rinkodaros specialistų, tačiau jų tikslinė auditorija yra visi, kurie domisi savo puslapio SEO patobulinimu kuriant turinį ir naudojant atgalines nuorodas. Kaip ir tikėtasi, platformoje yra daug straipsnių apie SEO turinio kūrimą, įskaitant tinklaraščio įrašus, vaizdo įrašus ir rinkodarą elektroniniu paštu. Taip pat rasite išsamių instrukcijų, kaip sukurti atgalinių nuorodų strategiją. Brian pateikia savo įrašus su ryškiais grafikos elementais ir infografikais, kuriais lengva dalintis bei išsisaugoti.

5. SEO.com

Vien pagal domeno pavadinimą galite suprasti, apie ką ši svetainė. SEO.com tinklaraštis žada patikimų ekspertų turinį, kuris duoda realių rezultatų. Pradedantieji ras atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus, tokius, kaip pvz.: „Kodėl mano svetainė nėra reitinguojama?” arba „Kas yra SEO specialistas?”.

Pastebėtina, kad nors puslapis SEO.com nėra dažnai atnaujinamas, vis dėlto tinklaraštyje yra daug naudingų išteklių.

VIDURINIO LYGIO SEO TINKLARAŠČIAI

Kai visos pradinės žinios įsisavintos – metas į skaitinių sąrašą įtraukti šiuos tinklaraščius, kurie praturtins aukštesnio lygio SEO technikas ir žinias.

6. Onely — Blog

„Onely“ garsėja savaisiais „ultimate guides“ (vert. galutiniais, visaapimančiais vadovais), tačiau neišsigąskite - vadovai yra parašyti ir skirti pradedantiesiems bei vidutinio lygio profesionalams. Jų „Ultimate Guide to SEO Indexing“ gausu veiksmingų metodų, kuriuos visi profesionalai gali išbandyti siekdami naujo požiūrio į savo SEO strategiją.

„Onely“ tinklaraštis skirtas mažų ir vidutinių įmonių savininkams, norintiems pritraukti daugiau organinio srauto. Jei turite rinkodaros specialistą ar visą komandą - dar geriau. Tačiau nepriklausomai nuo jūsų išteklių, galite lengvai sekti „Onely“ vadovus.

7. Yoast SEO Blog

Jei kada nors dirbote su „WordPress“, tikriausiai girdėjote apie „Yoast“. Jie geriausiai žinomi dėl puikių SEO įskiepių funkcijų ir didelio kiekio patogių išteklių, kuriuos jie teikia savo produktams.

Šis SEO tinklaraštis užpildo atotrūkį tarp pradedančiųjų ir pažengusių SEO koncepcijų. Tad tarp įžvalgų, duomenų tyrimų ir industrijos naujienų ką nors naudingo ras bet kokio lygio profesionalas. Didelė „Yoast“ skaitytojų dalis yra „WordPress“ dizaineriai ir TVS (turinio valdymo sistemų) vartotojai, tačiau net jei nesate tinklaraščio administratorius galite sekti jų naujienas.

8. Search Engine Land

„Search Engine Land“ yra patikimas SEO industrijos naujienų šaltinis. Populiarus tuo, kad informuoja skaitytojus apie industrijos ir algoritmų pakitimus, kurie gali turėti įtakos jų svetainėms. Čia pasižvalgykite naujausių SEO praktikų ir išbandyti jas savo svetainėje ar tinklaraštyje. Turėsite žinoti tam tikrą SEO terminologiją, kad suprastumėte jų turinį, tad tinklaraštis nėra ypač tinkamas pradedantiesiems.

9. Search Engine Journal

„Search Engine Journal“ veikia labiau kaip industrijos stebėjimo priemonė skaitmeninės rinkodaros profesionalams. Nė viena tema nėra per didelė ar per maža, kad ją būtų galima aptarti svetainėje, todėl rasite gerą SEO temų derinį naršymui. Panašiai kaip „Search Engine Land“, „Search Engine Journal“ yra parašytas tokiu stiliumi, kuris labiausiai patinka patyrusiems SEO specialistams bei skaitmeninės rinkodaros specialistams. Įrašai ne visada paaiškins, pavyzdžiui, algoritmo atnaujinimo poveikį. Vis dėlto pradedantieji gali apsilankyti svetainėje, kad gautų atnaujinimų ir įžvalgų sudėtingesnėmis temomis.

10. Search Engine Roundtable

Kaip ir ankstesni du įrašai, „Search Engine Rountable“ veikia kaip internetinis laikraštis. Daugiausia pranešama apie naujas SEO tendencijas, „Google“ atnaujinimus ir SERP pakeitimus. Šis tinklaraštis yra puikus kasdieniam skaitymui vidurinio lygio skaitmeninės ir SEO rinkodaros specialistams, žiniatinklio administratoriams ir visiems, kurie dirba su techniniu svetainės SEO.

11. TLDR Marketing — SEO Blog

Industrijos ekspertas Saijo George kuruoja TLDR rinkodarą („Too Long Didn’t Read“), kur paskutines SEO naujienas ir svarbius atnaujinimus suskirsto į trumpučius tinklaraščio įrašus.

Pradedantiesiems tikrai lengva sekti tokiu būdu pateiktas SEO rekomendacijas, tačiau taikant įžvalgas savo strategijai gali atsirasti žinių spraga. Pradedantieji turėtų žinoti kai kuriuos SEO terminus ir pagrindinius metodus prieš įtraukdami šį tinklaraštį į savo skaitinių sąrašą. Tačiau kai tik būsite pasiruošę - George su savo komanda visas naujienas sudeda ir dalinasi naujienlaiškyje.

12. SEO Blog by Aleyda Solis

Aleyda Solis yra visame pasaulyje žinoma SEO konsultantė. Jos tinklaraštyje pateikiami naujausi patarimai, naujienos ir viską apie SEO ir su juo susijusią industriją.

Ji taip pat siūlo patogias skaičiuokles, šablonus ir panašius išteklius, kurie padeda sekti ir plėsti SEO kampanijas bei jas kurti. SEO rinkodaros specialistai ir techniniai SEO specialistai gali pasinaudoti gausia Solis teikiama informacija.

13. SEO by the Sea by Bill Slawski

„Go Fish Digital“ SEO tyrimų direktorius Bill Slawski vadovauja „SEO by the Sea“ – garsiam SEO tinklaraščiui, kuriame pateikiami įžvalgūs ir informatyvūs atnaujinimai. Bill aprašo naujausias SEO naujienas ir patentus bei dažnai rašo apie informacinius dokumentus ir daugiau techninius išteklius, kuriuos siūlo paieškos sistemos. Jis yra puikus pasirinkimas norint gauti daugiau techninių įžvalgų apie SEO ir paieškos sistemų algoritmų pasaulį.

14. SEO Insights by Brodie Clark

Kai neatnaujina SEO įžvalgų, Brodie Clark vadovauja savo SEO konsultacijų įmonei, ir tai matyti iš jo turinio. Tinklaraštis yra puikus šaltinis apie organinės paieškos įžvalgas ir SERP pakeitimus. SEO įžvalgos iš dalies pateikiamos kaip naujienlaiškis, iš dalies – kaip tinklaraštis, todėl turėsite tolygų industrijos naujienų ir pažangiausių SEO metodų vadovų derinį.

15. G-Squared Interactive by Glenn Gabe

Glenn Gabe yra skaitmeninės rinkodaros veteranas, industrijoje dirbantis daugiau nei 25 metus. Siekdamas padėti įmonėms nuolat keistis SEO industrijoje, 2001 m. jis įkūrė „G-Squared“ agentūrą. Jis pateikia naujausias SEO naujienas ir naujausių skaitmeninės rinkodaros technologijų bei algoritmų apžvalgas.

SEO TINKLARAŠČIAI PAŽENGUSIEMS

SEO veteranai, šie tinklaraščiai skirti jums. Pridėkite juos prie savo skaitinių sąrašo, kad gautumėte išsamių SEO įžvalgų ir industrijos naujienų.

16. Google Webmaster/Search Central Blog

„Google“ ir jos kūrėjai pateikia techninių naujinimų ir patarimų apie geriausias praktikas svetainėms būti indeksuotoms ir reitinguotoms „Google“ SERP.

Atsižvelgiant į tai, kad tai „Google“, čia pateikta informacija yra nepaprastai vertinga. Tačiau jis parašytas techniniu formatu, kuris nėra visiškai tinkamas pradedantiesiems. Jei pirmą kartą naudojate SEO arba nesate gerai susipažinęs su sudėtingomis temomis, jums gali pasisekti geriau su tinklaraščiu, kuriame išsamiau aprašomi čia pateikiami naujinimai.

17. Builtvisible Blog

„Builtvisible“ tinklaraštyje siūlomos naujausios SEO strategijos iš patikimos skaitmeninės rinkodaros agentūros. Šiame tinklaraštyje rasite pažangių SEO metodų ir svarbių industrijos atnaujinimų.


PAGRINDINIAI PASTEBĖJIMAI:

  • Yra daug tinklaraščių, skirtų SEO specialistams ir visų įgūdžių lygių verslo savininkams.
  • Jei yra galimybė užsiprenumeruoti, rekomenduojame. Taip daug lengviau neatsilikti nuo turinio, kai jis pristatomas tiesiai į el. pašto dėžutę.

Šaltinis: Semrush