Juodosios skrybėlės SEO metodai (Black Hat SEO) - ar pakenks svetainei?

black hat seo metodai

SEO (angl. Search Engine Optimization) metodai yra skirti padėti svetainėms pasiekti geresnius rezultatus paieškos varikliuose, tokiuose kaip Google. Tai daroma naudojant skirtingas priemones, tokiu būdu pagerinant svetainės reitingą paieškos sistemose. Tačiau, yra ir tokių priemonių, kurių naudojimas gali būti žalingi svetainės reputacijai ir kokybei. Tokių priemonių grupę sudaro vadinamieji  "juodosios skrybėlės" metodai.

Kas yra "juodosios skrybėlės" metodai?

"Juodosios skrybėlės" SEO metodai yra praktikos, kuriais siekiama pagerinti svetainės reitingą paieškos rezultatuose naudojant neetiškus ar neteisėtus metodus. Tokios praktikos dažniausiai prieštarauja paieškos sistemų paslaugų teikimo sąlygoms, todėl naudojantis tokiomis praktikomis, jūsų svetainė gali būti uždrausta dalyvauti paieškos sistemoje, kaip nurodoma „Google“ žiniatinklio valdytojo gairėse, kur juodosios kepurės metodai buvo pasmerkti. Tokių metodų pavyzdžiai yra:

  • Raktinių žodžių spam'as (angl. keyword stuffing) - kai dažnai kartojami tie patys žodžiai ar frazės ir tai skamba nenatūraliai. 
  • Paslėpti tekstai ar nuorodos - tekstinis turinys, kurį paieškos sistemos gali perskaityti, bet lankytojai negali skaityti ar matyti. Jis taip pat vadinamas nematomu arba netikru tekstu.
  • Klastingi nukreipimai bei puslapiai su kenkėjišku elgesiu, pvz., sukčiavimu, virusais, Trojos arkliais ir kitomis kenkėjiškomis programomis.
  • Nuorodų pirkimo schemos - kai manipuliuojama nuorodomis į jūsų svetainę arba išeinančiomis nuorodomis iš jūsų svetainės, kai nuorodos yra nenatūralios arba jomis siekiama tik pagerinti reitingais. 
  • Automatinis turinio generavimas, kuris atrodo nenaturaliai ir yra neoptimizuotas bei nepritaikytas vartotoju, ir kiti. 

Ar "juodosios skrybėlės" SEO (angl. Black Hat) metodai gali pakenkti svetainei?

Nors "juodosios skrybėlės" SEO metodai gali trumpam laikui pagerinti svetainės reitingą paieškos sistemose, tačiau ilgainiui gali pakenkti svetainės reputacijai ir kokybei. Paprastai, šios praktikos pažeidžia paieškos variklių taisykles, to pasekoje gali paskatinti neindeksuoti svetainės ar rodyti neteisingai. 

Pavyzdžiui, raktinių žodžių perteklinis naudojimas svetainės turinyje gali sukelti neigiamą poveikį svetainės reitingui Google paieškos sistemoje, nes tai yra laikoma neteisėtu metodu. Taip pat, perkant ir keičiant nuorodas, galima pasiekti pagerėjimą svetainės reitingui, tačiau jei paieškos varikliai nustato, kad tai yra neteisėta praktika - gali sumažinti reitingą, panaikinti namų puslapio indeksavimą ir rodymą paieškos rezultatų puslapiuose, ir pan., kas gali sukelti neigiamą poveikį svetainės reputacijai ir pasiekiamumui, o galiausiai ir jų verslo sėkmei. 

Kas yra "baltosios skrybėlės" SEO metodai?

"Baltosios skrybėlės" (angl. white hat) SEO metodai, arba gerosios SEO praktikos, atvirkščiai, yra teisėti ir etiški metodai, kuriais siekiama pagerinti svetainės reitingą internete. Pavyzdžiui, gerai parašytas ir naudingas turinys, kuris atitinka vartotojų poreikius ir yra pritaikytas SEO reikalavimams, gali padidinti svetainės svarbą ir patrauklumą paieškos sistemoms.

Kiti gerieji SEO metodai apima:

  • Kokybiškas, optimizuotas turinys atitinkatis E.A.T gaires
  • Greitas svetainės užkrovimo laikas ir pritaikomumas mobiliesiems įrenginiams.
  • Socialinių tinklų integracija.
  • Vidinių nuorodų ir vartotojo kelio bei patirties gerinimas. 
  • Išsamus meta duomenų naudojimas. 

Kaip atpažinti "juodosios skrybėlės" SEO praktikas?

Aptikti "juodosios skrybėlės" SEO praktikas paprastai yra sunku, tačiau yra kelios žymės, kurios gali padėti jas atpažinti. Pavyzdžiui, per didelis nuorodų kiekis, kuris neatspindi svetainės kokybės ar turinio temos, gali būti ženklas, kad svetainė naudoja neleistinus SEO metodus, o optimizavimas paieškoms sistemoms atliekamas nesivadaovaujant taisyklėms. Taip pat, per didelis raktažodžių naudojimas turinyje, paslėptos nuorodos, kurios daug kartų peradresuoja ir nukreipia į trečiąją šalį bei netvarkingi URL gali signalizuoti apie tai, kad puslapio savininkas naudoja neleistinus optimizavimo metodus.

Kaip išvengti "juodosios skrybėlės" SEO praktikų?

Geriausias būdas išvengti "juodosios skrybėlės" SEO praktikų yra laikytis teisėtų ir etiškų metodų, kurie atitinka paieškos variklių taisykles. Tai reiškia, kad reikia kurti kokybišką turinį, atitinkantį SEO reikalavimus, ir naudoti natūralų nuorodų ir raktažodžių kiekį. Taip pat, reikia vengti susijusių "juodosios skrybėlės" SEO praktikų, tokių kaip per didelis nuorodų ar taškinių raktažodžių naudojimas. Neturint pakankamai žinių ir nenorint pakenkti puslapio reputacijai rekomenduojama rinktis profesionalus, kur SEO specialistai užtikrins, kad SEO paslaugos būtų kokybiškos ir įgivendintos laikantis visų rekomendacijų ir taisyklių. 

Kokios yra Black Hat SEO praktikų pasekmės?

Blogosios SEO praktikos gali turėti įvairių neigiamų pasekmių. Pavyzdžiui, paieškos varikliai gali atmesti svetainę arba sumažinti jos reitingą dėl neteisėtų SEO praktikų naudojimo. Taip pat, tai gali turėti neigiamą poveikį svetainės reputacijai ir vartotojų patirtims, nes blogas arba nekokybiškas turinys gali atbaidyti lankytojus. Abejais atvejais yra galimybė pakenkti verslo reputacijai, matomumui, pajamoms ir tai gali turėti ilgalaikius, kartais nepataisomus padarinius. 

"Juodosios skrybėlės" SEO yra labai rizikingas, o paieškos variklių algoritmams nuolat tobulėjant ir atpažįstant blogasias SEO praktikas, tampa sunkiau nuslėpti neteisėtą optimizavimą. 

Dažniausiai pasitaikantys klaidingi SEO metodų įsitikinimai

SEO paslaugos yra vienkartinis procesas

Ne, SEO paslaugos nėra vienkartinis procesas. Optimizavimas paieškos sistemoms apima nuolatinį darbą, kuriuo siekiama palaikyti ir gerinti svetainės reitingus. Tai apima paieškos sistemų algoritmų pokyčių stebėjimą, reguliarų turinio atnaujinimą siekiant užtikrinti, kad jis būtų optimizuotas paieškos sistemoms, svetainės rezultatų SERP (paieškos sistemų rezultatų puslapiuose) stebėjimą ir nuorodų kūrimo veiklą. Tad platus, bet vienkartinis įvairių praktikų taikymas neatneš stabilios naudos. 

Raktinių žodžių įterpimas yra veiksmingas (keyword stuffing)

Ne, raktinių žodžių įterpimas nėra veiksminga SEO praktika. Raktažodžių perpildymas - tai pernelyg dažnas raktinių žodžių ar frazių naudojimas svetainės turinyje, siekiant manipuliuoti paieškos sistemų reitingais. Dabar paieškos sistemos šią praktiką griežtai smerkia ir už tai gali būti taikomos nuobaudos, pavyzdžiui, mažesnės pozicijos arba net visiškas uždraudimas naudotis paieškos sistema. Taigi, nors anksčiau raktinių žodžių prikimšimas galėjo būti veiksmingas, dabar tai nebėra veiksminga SEO taktika.

Kokybiškų nuorodų kūrimas yra nereikšmingas

Kokybiškų nuorodų kūrimas vis dar yra labai svarbi SEO dalis, nors per daugelį metų paieškos sistemų algoritmai pasikeitė. Nuorodų kūrimas - tai nuorodų iš kitų svetainių į savo svetainę kūrimas, siekiant pagerinti savo pozicijas paieškos sistemoje. Tai galima padaryti pateikiant turinį katalogams, rašant svečių tinklaraščius arba prašant atgalinių nuorodų iš kitų svetainių. Nors šis metodas nėra toks svarbus kaip anksčiau, nuorodų kūrimas, ypatingai tų, kurios yra naudingos vartotojui - vis dar yra labai svarbi SEO optimizavimo dalis ir turti išlikti kaip svarbus išorinės optimizacijos tikslas. 

Išvados

"Juodosios skrybėlės" SEO metodai gali trumpam laikui pagerinti svetainės reitingą paieškos varikliuose, tačiau jie gali turėti negrįžtamų, neigiamų ilgalaikių pasekmių svetainei ir jos reputacijai. Norint kokybiškai ir teisėtai optimizuoti svetainę paieškos sistemoms rekomenduojama naudoti gerasias SEO praktikas, kurios yra teisėtos ir etiškos, ir kurios galėtų padėti svetaines optimizuoti taip, kad pasiektų ilgalaikių ir stabilių rezultatų.